نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
بلوط چاپ

بلوط چاپ
نويسندگان
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
پيوندهاي سايت
لينكي ثبت نشده است

در دو مقاله مرتبط حول موضوعات چاپ بنر در غرب تهران و چاپ فوري بنر مطالبي تقديم حضور شد كه در اولي به چاپگرهاي موجود در بورس چاپ كشور و علي الخصوص غرب تهران و در دومي پيرامون لزوم سرعت بالاي چاپ بنر فوري پرداختيم . حال در مقاله پيش رو ، با ادامه و تلفيق دو مطلب مذكور ، قصد داريم تا به بررسي چاپ بنر فوري غرب تهران بپردازيم . همانطور كه مي دانيم ، سرعت بالاي انجام امور با در نظر گرفتن ثبات ساير عوامل ، به افزايش بازدهي منتهي مي شود ؛ چرا كه با افزايش سرعت ، ميزان هزينه ها ، مواد اوليه مصرفي ، حقوق كارگر و ساير هزينه هاي مربوطه ثابت مانده و از طرفي با انجام پذيرفتن كارهاي بيشتر ، بيكاري كمتر دستگاه هاي چاپ و استفاده بهينه از زمان ، بازدهي افزايش مي يابد . در مطلب ديگري اشاره شد كه اين افزايش سرعت تا حدي در گرو مهارت هاي اپراتور مي باشد . به عنوان مثال اپراتوري با تجربه با تخمين و بررسي زمان دقيق تعويض و شارژ جوهر دستگاه ، نحوه صحيح باردهي به آن ، تسلط كامل به نرم افزار چاپ و ساير فنون جلوگيري از بروز اشتباه به افزايش سرعت چاپ بنر كمك مي كند . اين در حالي بود كه اشاره شد نقش ماشين آلات چاپ بنر نيز در كيفيت محصول بسيار پررنگ مي باشد . از اين روي به بررسي انواع چاپگرهاي بازار ايران و غرب تهران پرداختيم . پس از بررسي دستگاه چاپ پيگمنت دار، به بررسي دستگاه چاپ بنر اكوسالونت و ميد سالونت مي رسيم . اين دستگاه ها كه مناسب چاپ بنر مي باشند ( و نه فلكسي ) ، داراي عرضي قريب به ۳ متر هستند . سرعت چاپ اين دستگاه ۳۰ متر ( با عرض ۳ متر) در ثانيه مي باشد ؛ با وجودي كه اين مقدار خارق العاده نيست ، ولي مقداري قابل قبول مي باشد  ، سرعتي كه با تغيير جنس مديا (پارچه تحت رنگ آميز) رابطه مستقيمي دارد . وجود دستگاه هاي متعدد از كمپاني هاي بي شمار سبب شده است تا چاپگرهايي از اين مدل را به وفور ببينيم و ادعا كنيم كه بخش زيادي از پرينتر هاي موجود در ايران و غرب تهران از اين مدل مي باشند . جوهرهاي بكار رفته در اين نوع دستگاه در ۲ نوع اصلي و فرعي قابل خريداريند كه مزيت نوع اصلي هماهنگي بيشتر با سخت افزار و كيفيت بالاي آن و مزيت نوع فرعي قيمت پايين تر آن مي باشد . ويژگي مهم اين گروه نيز درخشندگي قابل قبول پيكسل هاي ريز آن مي باشد . دسته آخر ماشين آلات چاپ نيز شاخه سالونت جوهري مي باشد . با وجود تعداد كم اين دستگاه در غرب تهران ، بهترين و شفاف ترين تصاوير بنري را در خروجي اين ماشين آلات مشاهده مي كنيم (مانند بيلبوردهاي جذاب و دلربا در سطح شهر ) همگي ماحصل استفاده از اين دستگاه مي باشند . ويژگي بارز چاپگر سالونت جوهري عرض زياد آن مي باشد ؛ عرضي كه به ۸ متر هم رسيده و با سرعت چاپ باورنكردني ۳۰۰ متر در ساعت ، به عنوان مثال توانايي چاپ مستطيلي ۸×5 متر را در عرض ۱ دقيقه دارد .درحقيقت وجود چنين ماشين آلاتي است كه به چاپ فوري بنر معنا مي بخشد . از مهمترين سازندگان اين مدل چاپگر مي توان به مجموعه هاي Metsa ، Mouth  و DGI  اشاره كرد . از قيمت ارزان جوهر اين دستگاه كه به صورت ليتري خريداري و مصرف مي شود نيز نمي توان بسادگي گذشت و طبيعيست كه هر مصرف كننده اي اين دستگاه را براي چاپ محصول مورد نظرش مي پسندد ولي با اين وجود ، عدم همخواني جوهر اين دستگاه با محيط زيست ، توليد بوي بد ، قيمت اوليه گران دستگاه و اشغال فضايي زياد سبب شده است تا فقط مراكز انگشت شماري در غرب تهران از وجود اين دستگاه بهره مند شوند .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۸:۴۵ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

اصفهان به عنوان يكي از كلانشهر هاي ايران ، درصد قابل توجهي از جمعيت كشور را در خود جاي داده است . باتوجه به جمعيت اين شهر و شهرستان هاي حومه آن و همچنين خيل عظيم گردشگران داخلي و خارجي كه بواسطه جاذبه هاي ديدني اين شهر به آن سرازير مي شوند ، اصفهان بازار خوبي براي فروش كالاهاي مصرفي و خدمات مورد نياز مردم مي باشد . در همين راستا ، يكي از راه هايي كه مي توان به كمك آن به پاسخگويي به اين نياز ها شتافت استفاده از بيلبورد هاي تبليغاتي و چاپ بنر مي باشد ؛ بنري كه در حين سادگي و محدوديت ، محتوي اطلاعات جامع و كاملي در قالب يك نوشته ، نقاشي ، تصوير ، نماد تجاري و موارد مشابه مي باشد . از اين روي بر آن شديم تا در خصوص چاپ بنر در اصفهان اندكي صحبت كنيم . براي شروع لازم است كه تاكيد كنيم كه مردم استان اصفهان ، توانايي تشخيص اجناس خوب و بد را به سادگي داشته و در اين مسير ، هيچگاه پول خود را صرف خريد كالاهايي بي كيفيت نمي كنند . لذا چاپ بنر در اصفهان هم از ديد كارفرما مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد و هم از ديد مصرف كنندگان . كارفرما به هنگام سفارش يك بنر نيم نگاهي به اين مطلب دارد كه سفارش و چاپ بنر ارزان قيمت ، به چاپ بنري بي كيفيت تبديل مي گردد و بنر بي كيفيت به معني دور ريختن پول مي باشد در نتيجه با يافتن چاپگري با كيفيت ولي ارزان قيمت به حصول اهدافش مي پردازد . از سويي ديگر مشتريان نيز با استناد به ضرب المثل «مشت نمونه خروار است» با نگاه به بنرهاي موجود و سنجش كيفيت آن ، عيار مبلغ آن را مي  سنجند كه اين برآورد مي تواند با جذب وي به طرح ، رنگ و يا شعار نوشته شده روي بنر همراه باشد . براي چاپ بنر با كيفيت كه بتواند نظر مردمان مشكل پسند اصفهان را جلب كند ، استفاده از مواد اوليه مرغوب و دستگاه چاپ استاندارد شرطي اساسي مي باشد . به عنوان مثال در هدهاي اسپكترا كه با رنگ آميزي نقاط ريز با فشار منفي و جوهر بي وزن به رنگ آميزي مي پردازد ، شاهد كيفيت بالاي بنر هستيم كه نتيجه استفاده از دستگاهي گران قيمت مي باشد . از بهترين برندهاي توليد كننده هد هاي اسپكترا و پيشگامان اين صنعت مي توان به مجموعه هاي Wit-color و Jeti اشاره كرد . از طرفي ديگر هدهاي Xaar وجود دارند داراي قيمت هاي مختلف ، طول عمرهاي مفيد متنوع و كيفيت هاي متغير مي باشند . دليل تنوع اين ماشين آلات و نتايج آن ها تفاوت در تعداد نازل هاي رنگ پاشي ، تعداد ورودي و خروجي ها ، تعداد فن ها ، سرعت نوارهاي نقاله آن ها و ساير عوامل سخت افزاري مي باشد . ذكر عوامل فوق از اين جهت حائز اهميت بود كه چاپ بنر در هر دستگاهي ، متناسب با سليقه ، نياز و بودجه هر شخص متفاوت مي باشد كه منجر به بروز تفاوت ها و پيدا شدن طرفداراني براي هريك در اصفهان (يا ديگر شهرهاي كشور) مي شود . توجه به شرايط جوي اصفهان نيز يكي ديگر از عوامل حائز اهميت در چاپ بنر مي باشد . قرار گيري اين استان در محدوده گرم و خشك كشور سبب شده است تا بنر هايي با هر انس و ويژگي توانايي بقا در اين شهر را نداشته و در اثر برخورد مستقيم نور خورشيد با آن رنگ ببازند ، لذا توجه به جنس رنگ و مواد اوليه ، نوع چاپ و محل نصب بنر نيز از نكات بسيار مهم مي باشد . 


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۸:۲۰ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

همانطور كه مقالات مرتبط گفته شد ، بنر در تعريف امروزي خود به پارچه اي در اجناس و ابعاد مختلف گفته مي شود كه حاوي اطلاعات تبليغاتي ، فرهنگي ، سياسي ، اجتماعي و بطور كلي منتقل كننده مفهومي مختصر ولي پربار مي باشند . بديهيست كه اندازه و ابعاد بنرهاي مذكور ، رابطه مستقيمي با ميزان جلب توجه آن دارد ، به عبارت ديگر هرچه بنر بزرگتر باشد ، از نقاط بيشتر و دورتري قابل مشاهده بوده و افراد بيشتري آن را مي بينند، در نتيجه پيام آن به مخاطبين بيشتري منتقل مي گردد . با وجود اين شرايط طبيعيست كه همگان در پي سفارش و چاپ بنرهاي بزرگ رفته و نماي كلان شهرها با بنر هاي كوچك و بزرگ بپوشانند ، اما دليل عدم وقوع اين اتفاق ، محدوديات چاپ بنر مي باشد . به عنوان مثال براي چاپ يك بنر ، با توجه به 2 بعدي بودن آن ها ، يكي از ابعاد در قيد و بند عرض دستگاه بوده ( عرض ) و بعد ديگر مي تواند تا صدها متر نيز رنگ شود (طول ) ؛ لذا به اين دليل مي باشد كه گفته مي شود چاپ بنر تابعي از عرض دستگاه چاپ بوده و اندازه آن ابعاد كلي بنر را تحت الشعاع قرار مي دهد . يكي از عرض هاي بسيار مرسوم براي چاپ بنر ، عرض استاندارد 5 متر مي باشد كه از آن براي چاپ بيلبورد هاي غول پيكر استفاده مي شود . مسلما توليد بنرهاي يكپارچه ، تاثير قابل توجهي در كيفيت ، طول عمر مفيد و زيبايي آن ها دارد . اولين و تقريبا تنها ترين روش معقول چاپ بنر هاي عريض بدون استفاده از چاپگرهاي Wide ، توليد و چاپ طرح مورد نظر و الصاق آن ها به يكديگر به كمك كليپس ، چسب و نوارهاي دوخت مي باشد . استفاده از اين روش شايد راه جايگزيني براي چاپ بنر با عرض 5 متر باشد ، اما مملو از معايب و نواقصيست كه از مهمترين آن ها مي توان به عدم هماهنگي تكه هاي تصوير در نقوش پر ظرافت ، چروكيدگي محل اتصال ، آسيب پذيري محل اتصال و مقاومت كم آن در برابر حرارت ، رطوبت و گرد و خاك و همچنين نمايش روي هم رفت تكه ها اشاره كرد . پوسيدگي محل الصاق در اثر دوخت غير استاندارد و مشخص شدن عيوب اين محل پس از مدتي نماي كلي بنر را از بين برده و زحمات و هزينه انجام آن را ضايع مي كند . از مزاياي استفاده از دستگاه چاپ بنر با عرض 5 متر مي توان به شيوه نوين توليد آن اشاره كرد . گرم شدن بنر در تمامي مراحل چاپ ، خشك شدن بنر با كمك سيستم مادون قرمز و فن هاي متعدد ، وجود رنگ هاي زنده و باكيفيت ، قابليت چاپ بر روي اجناس گوناگون ، عدم وقوع نارسايي هاي فوق الذكر و قيمتي مقرون بصرفه نمونه اي از آن ها مي باشد . وجود غلطك هاي پلاستيكي و بزرگ در اين ماشين آلات سبب شده است تا مديا (پارچه تحت رنگ آميزي) به راحتي در دستگاه بلغزد و علاوه بر چاپ يكدست و غيرمواج ، سرعت انجام كار نيز بالا رود . امكان تنظيم ولتاژ هد ، قدرت خشك كن ها ، نحوه پاشش جوهر و تعيين درجه حرارت مديا در نواحي مختلف به كمك نرم افزار نيز لذت كار با اين دستگاه را دوچندان كرده است .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۸:۰۳ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

تهران به عنوان پايتخت ايران و پر جمعيت ترين شهر كشور ، يكي از مهمترين بازار هاي هدف چاپ بنر مي باشد . وجود فروشگاه هاي متعدد ، پل هاي هوايي ، بيلبوردهاي بزرگ و كوچك و ديوار هاي فراوان  اين شهر ، بستر مناسبي براي نصب بنرهاي تبليغاتي مي باشد كه سبب شده است تا چاپ بنر در اين محدوده از رونق نسبتا خوبي برخوردار باشد . ناحيه غربي تهران كه از بافت جديدتري نسبت به ساير نقاط شهر برخوردار بوده و ساختار آپارتماني مدرن تري نسبت به آن ها دارد ، داراي المان هاي بيشتري براي جذب و نصب بنر در خود مي باشد . از سويي ديگر جمعيت اين ناحيه نيز ارتباط خوبي با اين روش تبليغاتي برقرار كرده اند ، لذا چاپ بنر در غرب تهران يكي از خدمات پر طرفدار مي باشد . چاپ بنر هاي ترحيم و تسليت ، تبريك ورود حجاج به وطن و چاپ بنر ساير مناسبت ها و اهداف نيز مزيد بر علت شده است تا بازار چاپ اين محصول بيش از پيش رقابتي گردد . در مورد ويژگي هاي بنر مطلوب ، مشخصات آن و تفاوت هايش با محصولات بي كيفيت به تفصيل صحبت كرده ايم كه مي توان از قيمت مناسب ، مقاومت آن در برابر تغييرات آب و هوايي ، پارگي و سايش ، شفافيت بالاي آن و زمان اندك آماده سازي آن به عنوان ماحصل مطالب قبلي اشاره كرد . اين بازار پر رونق علاوه بر محاسن متعدد ، معايب فراواني نيز دارد كه يكي از اصلي ترين عيوب آن ، وجود مجموعه هايي با خروجي نچندان مطلوب و تاثير گذاري آن بر كار كل صنف مربوطه مي باشد . اگر وجود خطاهاي انساني و ميزان مهارت هاي فردي را در نظر نگيريم ، چاپگرهاي مورد استفاده در هر مجموعه هستند كه كيفيت محصول نهايي را تعيين مي نمايند . خروجي نا مطلوب اين پرينتر ها سبب مي شوند تا اعتماد افرادي كه از بنرهاي توليدي اين مجموعه ها به عنوان مصرف كننده استفاده مي كنند ، نسبت به اين نوع چاپ سلب شده و در صورتي كه مجددا قصد تعويض يا ترميم تابلوي فروشگاه خود و يا تبليغ محصولي را داشته باشند ، به روش هاي ديگري جز استفاده از  فلكسي و بنر روي آورتد كه وقوع اين رويدادها در بلند مدت به ضرر افراد مشغول در اين حيطه تمام شده و نام نيكي از آن باقي نمي گذارد . از اين رو بر آن شديم تا به بررسي دستگاه هاي چاپ بنر  غالب در تهران ، علي الخصوص غرب آن بپردازيم تا با معرفي سخت افزار آن و شرح كاربرد هريك به انتخاب بهترين آن ها مبادرت ورزيم . در تقسيم بندي رايج دستگاه هاي چاپ بنر ، آن ها را از نظر مكانيزم چاپ به دو دسته داخلي (Indoor) و خارجي (Outdoor) ، از نظر نورپردازيي به دو دسته نور از پشت (Back Light) و نور از روبرو يا جلو (Front Light) ، از نظر ابعاد به دو دسته Large Format  با عرض تقريبي 2 متر و  Wide Format(وايد يا عريض)با عرض بيش از 3 متر و در دسته بندي آخر با توجه به نحوه جوهر افشاني آن ها به زير شاخه هاي پيگمنت دار ، سالونت ( اكو سالونت و ميد سالونت ) و سالونت جوهري تقسيم بندي مي كنند . دسته اول ماشين آلات چاپ بنر يا داراي پيگمنت ، داراي عرضي قريب به 2 متر بوده و با كيفيت بالاي خود در توليد پيكسل هاي كوچك ، جوهر حلال در آب و دوستدار محيط زيست ، شفافيت قابل توجهي ندارد . حلاليت جوهر آن در آب نيز سبب شده است تا اين بنر در اثر قرارگيري بلند مدت در برابر رطوبت ، كيفيت خود را از دست داده و رنگ ببازد . يكي ديگر از معايب اين شاخه سرعت پايين چاپ مي باشد ، بطوريكه سرعت چاپ آن 1 متر ( با عرض 2 متر ) در ربع ساعت مي باشد كه به هيچ عنوان نياز هاي مشتري براي چاپ فوري بنر را ارضا نمي كند . اين نمونه از ماشين آلات چاپ بنر كه نمونه اي بزرگ شده از پرينتر هاي رو ميزي مي باشند ، معمولا با مارك هاي HP ، Epson و Canon  در بازار ايران و منطقه غرب تهران يافت مي شوند . نا گفته نماند كه اين نوع پرينتر براي مصارف محدود يك مجموعه كفايت كرده و با وجود جوهر ارزان قيمت و همچنين لوازم يدكي در دسترس گزينه مناسبي براي استفاده مي باشد .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۷:۴۵ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

شهر مشهد ، پس از تهران بزرگترين شهر ايران از نظر وسعت و جمعيت بوده و  بواسطه قرارگيري مرقد علي بن موسي الرضا عليه السلام در آن ، پايتخت مذهبي ايران مي باشد . حضور سالانه ميليون ها نفر از سراسر كشور و همچنين شيعيان ساير نقاط جهان در اين شهر سبب شده است تا بستر مناسبي براي كار و تجارت نيز در مشهد بوجود آيد . احداث مراكز خريد غول پيكر ، اماكن تفريحي متعدد و هتل هاي 5 ستاره اين شهر سبب شده است تا زائرين در كنار زدودن غبار دلتنگي از دلشان ، به تفريح و ساختن خاطراتي شيرين نيز مشغول شوند . اين جاذبه ها در كنار نقاط گردشگري سنتي اين شهر – مانند آرامگاه فردوسي و كوه سنگي – سبب شده است تا افراد غير مذهبي نيز براي ديدار از اين شهر ترغيب شوند . شايد براي شما جالب باشد كه بدانيد كه كشورهاي تركيه ، قرقيزستان ، تركمنستان ، تاجيكستان ، پاكستان ، افغانستان و عراق در اين شهر داراي كنسولگري مي باشند كه اين عامل نيز مي تواند جاذبه اي براي كشش اهالي اين كشورها به سوي مشهد باشد .  همه اين عوامل سبب مي شود تا مجموعه هاي توليدي و خدماتي مشهد درصدد ميهمان نوازي از گردشگران برآيند و به موازات سرويس دهي به اين افراد ، سود حاصله از فعاليت هاي خود را نيز افزايش دهند . ازسوي ديگر اين بازار استثنايي سبب مي شود تا ارائه دهندگان خدمات نيز افزايش يابند . بطور مثال در گرماي بازار هتل آپارتمان هاي مشهد ، صدها گزينه وجود دارد كه زائرين مي توانند در آن ها سكني گزينند ؛ در حالي كه كمابيش امكانات همه هتل هاي 3 ستاره مشهد در يك سطح مي باشد ، ولي در مواقعي شاهد اين هستيم كه برخي از آن ها داراي رونق بيشتر و مشترياني ثابت هستند . شايد عوامل متعددي در اين پديده دخيل باشد ؛ اما مطمئنا يكي از اين عوامل ميزان تبليغات هريك مي باشد . تبليغات همواره در قالب تيزر هاي تلوزيوني نمود پيدا نمي كند ، بطور دقيقتر مي توان اذعان داشت كه همه مجموعه ها بودجه مالي چنين تبليغاتي را ندارند به همين دليل به روش هاي ديگري روي مي آورند كه چاپ بنر يكي از آن ها مي باشد . چاپ بنرهاي تبليغاتي و تابلوهاي هر فروشگاه نوعي از تبليغات هستند كه با هزينه اي كم ، تبليغي موثر و در دسترس مي باشند . چاپ بنر علاوه بر تبليغات ، براي عرض خير مقدم به حجاج و ساير زائرين عتبات عاليات نيز استفاده مي شود . با توجه به بافت مذهبي شهر مشهد ، همه ساله عده زيادي از اهالي اين شهر به اماكن زيارتي – جز مشهد – مشرف مي شوند . از اين روي چاپ بنر با كيفيت و مرغوب براي اين افراد مي تواند علاوه بر خشنودي آن ها ، بازاري رقابتي براي فعالين اين حرفه بوجود آورد . از سوي ديگر ، وجود اعياد ، رحلت و شهادت هاي ائمه اطهار مستلزم اطلاع رساني و تسليت مي باشد كه اين امر به كمك چاپ بنر محقق مي گردد .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۷:۲۵ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

دنياي امروز ما ، دنياي تبليغات مي باشد و اين امريست كه نه بر شخصي پوشيده است و نه كسي منكر آن مي شود . صنعت تبليغات كه با گردش ميلياردها دلار در سال در بطن آن ، به يكي از پولسازترين مشاغل قرن 21 تبديل شده و مي توان ادعا كرد كه همه مجموعه ها ، خواه كوچك و خواه بزرگ ، هيچ يك بدون تكيه بر تبليغاتي در اندازه خود ، وسع مالي و بازار رقابتيشان ، نمي توانند به خواسته هاي خود برسند و ورشكست مي شوند . از اين روست كه در گوشه گوشه زندگي خود تبليغات فراواني را در قالب بيلبورد هاي خياباني ، تيزرهاي راديويي و تلوزيوني ، پوسترهاي ديجيتالي ، متون اينترنتي و حتي توصيه هايي زبان به زبان و سينه به سينه منتقل مي شوند مشاهده مي كنيم . شايد براي شما پيش آمده باشد كه از روي تابلوي يك فروشگاه ، رستوران و بنا ، محتواي آن را مورد قضاوت قرار داده، آن را انتخاب ، رد و يا بيزاري جسته ايد .  اين تابلو ها نيز خود در ابعادي كوچك ، تبليغات بسيار موثري مي باشند ، كمااينكه ورود اوليه هر مشتري به يك رستوران يا فروشگاه مي تواند به تبديل وي به وفادارترين مشتري مجموعه فوق منجر شود . بنر هاي سردر اماكن مختلف ، شناسنامه محل نصبشان بوده و متقاضيان زيادي را به سوي خود مي كشانند .  با اين مقدمه و اشاره به اين مطلب كه اين تباليغ مي تواند مربوط به اشاعه تفكرات يك جناح سياسي ، خط فكري و يا يك نهاد و ارگان دولتي باشد ، به گستره تابلوهاي فلكس و چاپ بنر وارد مي شويم . در مقالات پيشين در مورد تفاوت هاي كلي بنر و فلكسي صحبت كرديم . به عنوان مثال در چاپ بنر ، درج تصاوير و عبارات به صورت واضح و خوانا كه نياز به عبور نور از ميان آن نبوده و نمايش آن در گرو نور حمايت كننده نمي باشد ، است . اما اين مراحل در توليد فلكس كمي پيچيده تر بود و  ساخت فلكس منوط به چاپ پرنگ آن  ( پر رنگ به اين دليل كه با اعمال نور از پشت ، همچنان خوانا و قابل مشاهده باقي بماتد ) روي پارچه اي با توانايي عبور نور بود كه پس از نصب روي باكس هايي حاوي لامپ مهتابي و يا LED  به نمايش محتوا در طول شبانه روز مي پرداخت . از مزاياي بنر مي توان به امكان نصب آن در اماكن بيشتر نسبت به فلكس ، مقاومت بيشتر ، نياز به مراقبت كمتر و هزينه بسيار بصرفه تر آن اشاره كرد . از سوي ديگر فلكسي به دليل داشتن سخت افزار هاي بيشتر ، هزينه نهايي بيشتري نسبت به بنر دارد ، ناگفته نماند كه فلكسي چشم نوازي بيشتري هم نسبت به بنر داشته و عمده فعاليت مفيد خود را شباهنگام انجام مي دهد پس به اين دليل است كه فروشگاه و رستوران ها كه اوج زمان جذب مشتريشان پس از غروب خورشيد مي باشد ، اغلب از فلكس براي شناساندن خود به ديگران استفاده مي كنند .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۷:۰۶ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

 

همواره در كشورهايي كه قيمت اجناس و خدمات در آن ها مصوب نشده اند ، شاهد تفاوت قيمت در اقصي نقاط آن هستيم . به عنوان مثال ، كالايي مانند يك سينماي خانواده  در مركز خريدي مجلل در تهران با قيمت n تومان بفروش مي رسد ، حال با اندكي جستجو مي توانيم همان جنس را با قيمتي ارزانتر از محله اي ديگر ابتيا كنيم ، نكته غيرقابل باور اين رويداد ، امكان خريد همين جنس از يك شهرستان با نصف قيمت مي باشد . برعكس اين قضيه نيز صادق است ، به بيان ديگر ممكن است كه كالا يا خدماتي در تهران ارزان و در شهرستان ها گران باشد . دلايل متعددي براي اين اختلاف قيمت وجود دارد كه اصلي ترين آن ، عدم نظارت دقيق صنف مربوطه مي باشد . ورود قاچاقي كالا ، اجاره بهاي فروشگاه ها و محل قرارگيري آن ها ، سطح در آمد مشتريان ، تعداد مشتريان و كميت سفارشات آن ها نيزدر اين تفاوت قيمت ها موثر است . در مورد تعرفه چاپ بنر ، موسساتي كه در منطقه بورس اين حرفه قرار دارند ، تعداد مشتريان بيشتري دارند ، كميت سفارش مشتريان ثابتشان زياد است و ترجيح مي دهند كه سود خود را كم كرده ولي بنرهاي بيشتري را چاپ كنند  و در مجموع داراي تعرفه ارزان تري براي چاپ بنرهاي خود هستند . علاوه بر اين عوامل ، تعرفه چاپ بنر به مشخصات فني و فيزيكي چاپ نيز بستگي دارد . نوع ماشين آلات مورد استفاده براي چاپ ، نوع رنگ مورد استفاده قرار گرفته ، ابعاد بنر ، جنس پارچه بنر ، نحوه نور پردازي آن ، ميزان ظرافت مد نظر مشتري و ساير آپشن هاي آن قيمت تمام شده بنر را مشخص مي كنند . جنس بنر هاي رايج در ايران معمولا از 3 متريال مش ،  استيكر و يا  لمپوست بنر مي باشد . مش به بنري گفته مي شود كه داراي سوراخ هاي بسياري است . اين بنر كه در انواع چسبان و معمولي قابل توليد مي باشند ، به علت وجود سوراخ هاي متعدد توليد حباب نكرده و نصب آساني – حتي براي غير حرفه اي ها – دارد . از رايج ترين بنر هاي مش چسبان مي توان به روكش اتوبوس هاي تند رو اشاره كرد كه مخاطبان بيرون تصويري با كيفيت را مي بينند و مسافرين داخل اتوبوس بواسطه حفره هاي متعدد و اختلاف روشنايي محيط بيرون را . استيكرها نيز برچسب هايي با زمينه شيشه اي و بي رنگ مي باشند كه سبب مي شود تا از آن ها در همه جا استفاده شود . فضاي دروني وسايل نقليه و ايستگاه هاي آن ها ، فروشگاه ها ، بيمارستان ها ، ادارات و … از مهمترين مصرف كنندگاه آن مي باشند . لمپوست بنر نيز در واقع بنر هاي تبليغاتي رايج مي باشند كه داراي مقاومت زيادي در برابر  رطوبت ، حرارت و فرسايش مي باشد . در مورد كاربرد اين بنر و ويژگي هاي آن نيز به تفصيل صحبت شده است ، ولي لازم به ذكر است كه با تغيير محل قرارگيري چارچوب اصلي آن ، كاربرد اين بنر نيز تحت الشعاع قرار مي گيرد ، به عنوان مثال بنري كه بالا و پايينش فيكس شده است كاربرد متفاوتي و محل نصب منحصر بفردي نسبت به بنري كه 4 سوي آن درگير است دارد . تمامي موارد فوق در قيمت و تعرفه چاپ بنر دخيل مي باشند .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۶:۴۹ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

در مقالات پيشين در باب اهميت تبليغات در تهران ، محاسن آن ، تبليغات به كمك چاپ بنر و كلياتي از اين دست اشاره كرديم . در اين مقاله قصد داريم تا با بررسي ويژگي هاي يك بنر خوب ، بهترين راه چاپ بنر را معرفي كنيم . مي دانيم كه يكي از فاكتورهاي مهم در چاپ بنري ايده آل ، دستگاه چاپگر آن مي باشد . اين دستگاه كه در عرض هاي گوناگون موجود مي باشد ، داراي قيمتي چند ده ميليوني بوده و همين قيمت نسبتا زياد سبب شده است تا افراد معدودي در تهران توانايي خريد و چاپ بنرهايي با اندازه هاي غير متعارف را داشته باشند . يكي از مهمترين ويژگي هاي بنر خوب ، عدم پله پله بودن تصوير در نتيجه لرزش هاي چاپگر مي باشد . دستگاه هاي سبك وزن ، به دليل نوسانات فولي و تسمه ، داراي لرزشي اندك مي باشند كه در بنر هايي با جزئيات زياد ، اين خطاها كاملا مشهود است . براي مقابله با اين مشكل ، استفاده از پرينتر هايي با وزن زياد و سلبيت بيشتر سبب مي شود تا چاپ بنر از كيفيت بيشتري برخوردار بوده و خروجي مطلوب تري داشته باشد . از ديگر عوامل تفاوت چاپ بنر در تهران مي توان به توانايي هاي متصدي چاپ محصول اشاره كرد . معمولا اپراتورهايي كه هد دستگاه را تميز كرده و در فواصل زماني معيني تراز مي كنند ، هد ها را شسته و پرز زدايي مي كنند و همچنين به نظافت پرينتر خود اهميت فراواني مي دهند ، بنر هاي مطلوب تري را نيز چاپ مي كنند . چاپ بنر عملي پر ظرافت است و به دليل اينكه با جوهري چسبنده و مديايي پرزدار در تماسند ، ارتكاب خطايي كوچك ، منجر به ايجاد اختلال در چاپ شده و عملا مدياي مد نظر بلا استفاده مي شود . از اين روست كه گفته مي شود پاكيزگي ابزار آلات مرتبط در كيفيت نهايي محصول موثر است .  مديا يا پارچه اي كه قصد چاپ روي آن را داريم ، توسط غلتك هايي باز مي شوند . بلبرينگ هاي اين غلتك ها از ملزومات بسيار حساس دستگاه چاپ به شمار مي روند . اگر اين بلبرينگ ها داراي اصطكاكي بيش از حد استاندارد باشند و يا با يكديگر هماهنگ نباشند ، مديا به صورت مستقيم در برابر جريان رنگ قرار نمي گيرد و محصول نهايي كج و يا چروك مي شود ، اين مطلب كه در چاپ بنرهاي بزرگ بيشتر خود نمايي مي كند سبب شده است تا توجه ويژه اي جلب غلتك هاي دستگاه گردد . كيفيت چاپ بنر در زمستان و تابستان نيز متفاوت است و دليل آن تفاوت دماي اين دو فصل است . هد و نازل آن در هواي گرم منبسط مي شود و از سوي ديگر با انبساط جوهر و تغيير غلظت آن ، رنگ به صورت قطره اي روي مديا مي چكد . از سوي ديگر ، سرما سبب انقباض جوهر و هد شده كه منجر به پاشش پودري رنگ مي گردد لذا از ديگر پيشنيازهاي چاپ بنر خوب ، قرارگيري دستگاه در محيطي با دماي نرمال مي باشد .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۶:۲۴ ] [ ادمين ]
نظرات (0)

در قرن حاضر ، با رشد جمعيت جهان ، خيلي از فاكتورهاي يك زندگي سالم دست خوش تغييرات فراواني قرار گرفته اند . در قرون گذشته ، انسان ها با وجود هوايي پاكيزه ، غذايي سالم ، تحرك و استراحت  كافي ، عمر طولاني تري نسبت به نوادگان خود داشته و بدون در نظر گرفتن جنگ ، كهولت سن ، امراض واگيردار و بلاياي طبيعي ، علت كمي براي درگذشتن وجود داشت . در حالي كه امروزه ، با وجود پيشرفت هاي چشم گير در زمينه پزشكي ، به همان ميزان نيز امراض خطرناكي شيوع يافته اند كه بسياري از آن ها لا علاجند . رشد جمعيت سبب شده است تا دولتمردان جهان به روش هاي گوناگوني براي توليد مواد غذايي و سير كردن مردمانشان روي آورند كه اين روش ها در مواقعي با سلامت انسان در تضاد بوده و امراض ديگري چون فشار خون ، چربي ، قند و … را با خود به ارمغان مي آورد . تحرك كمي كه بواسطه استفاده از وسايل نقليه و شغل هاي كم تحرك بوجود آمده اند نيز به كمك اين نوع تغذيه آمده و سبب پيدايش اضافه وزن در انسان ها شده است . استرس زندگي شهري و فشارهاي روحي و رواني متعدد و همچنين  آلودگي آب هاي آشاميدني و هوا كه معلول فعاليت خودرو و كارخانه ها مي باشند نيز مزيد بر علت شده است تا آمار تلفات سكته و انواع سرطان سر به فلك كشيده و مرگ و مير به طريقي سرسام آور افزايش يابد . تصادفات ، استعمال دخانيات و مواد مخدر و ساير عواملي هم كه از ديرباز وجود داشته اند نيز به قوت خود باقيند ، لذا همه روزه شاهد درگذشت افراد زيادي  در پيرامون خود هستيم . فقدان اين افراد با هر سن ، نژاد ، رنگ ، مليت و فرهنگي براي نزديكان وي بسيار دردآور است . يكي از ويژگي هاي خوب انسان ها ، برقراري همدلي و صميميت ميان آن ها در سختي ها ، ناراحتي ها و تنگنا هاست و پديده فوق نيز از اين قائده مستثني نيست . ابراز همدردي نيز در طول ساليان متمادي تغييرات فراواني را به چشم ديده است كه در حال حاضر و در كشور ما ، يكي از راه هاي تسلي بخشيدن به صاحبان عزا ، استفاده از پيام هاي تسليت نوشتاري مي باشد . اين پيام ها كه با كمك چاپ بنر به منصه ظهور مي رسند ، مي توانند القا كننده حس حمايت و همدردي با داغداران باشند . در زمانه اي كه انسان ها خود را تنها تر از هميشه مي يابند ، بوجود آمدن چنين احساسي فواصل بينشان كمتر شده و خانواده متوفي دستان گرم دوستان و آشنايان صميميشان را روي دوش خود حس مي كنند .چاپ بنر به روش هاي نوين ، علاوه بر ارائه خروجي بهتر و با كيفيت تر نسبت به نمونه هاي سنتي خود ، از قيمتي مقرون بصرفه تر برخوردار بوده و در زماني سريعتر نيز آماده مي شوند . چاپ بنر هاي تسليت كه در ابعاد مختلف انجام مي پذيرد ، فقط مختص فوت افراد عادي نمي باشد ، به عبارت ديگر چاپ بنر تسليت براي ابراز حزن و همدردي هرگونه اتفاق ناگوار و ناراحت كننده مي باشد كه از نمونه هاي آن مي توان به وقايع ديني مانند ايام شهادت ائمه اطهار و مناسبت هاي ملي مانند سالگرد رحلت امام خميني اشاره كرد .


ادامه مطلب
[ ۳ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۶:۰۷ ] [ ادمين ]
نظرات (0)
[ ۱ ]
درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب